پای نتورک چیست ؟

ارز دیجیتال پای نتورک چیست ؟

پای نتورک چیست ؟

هرچه دنیای ما روز به روز بیشتر و دیجیتالی می شود ، ارزهای رمزنگاری در کنار آن تغییر می کنند. کریپتوهای جدید هر روز ظاهر می شوند ، با ویژگی ها و فرصت های جالب جدید. شبکه Pi یا ( PI NETWORK)  یکی از این ارزها است که نوع جدیدی از ارزهای دیجیتالی قابل دسترسی را برای مردم عادی نشان می دهد. در حال حاضر ، هر کسی که دارای یک موبایل هوشمند است می تواند ارز دیجیتال پای PI را بدست بیاورد.

راه اندازی PI cryptocurrency در سال ۲۰۱۹ توسط سه فارغ التحصیل استنفورد به سرعت محبوبیت زیادی بین کاربران به دست آورد. بیشتر آن ، که پیش بینی های حرفه ای در مورد قیمت آن وجود دارد در حال حاضر ارسال می شود.

شبکه پای یا PI NETWORK چیست؟ چگونه PI را استخراج کنیم؟

در این مقاله جواب این سوالات پاسخ داده می شود.

اصول اصلی شبکه پی (PI)

نسخه بتا Pi Network در تاریخ ۳/۱۴/۱۹ توسط سه دکترا و فارغ التحصیلان استنفورد راه اندازی شد:

دکتر نیکلاس کوکالیس ، رئیس فناوری ها؛
دکتر چنگدیاو فن ، رئیس محصول؛
وینسنت مک فیلیپ ، رئیس جامعه.

شبکه Pi به کاربران اجازه می دهد تا رمزگذاری رمزارز PI را با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه هوشمند کسب کنند. این نتیجه تکامل cryptocurrency به طور کلی است. بیت کوین به دلیل نیاز به برق زیادی در حال تبدیل شدن به یک ارز بسیار پرمصرف و سخت است ، در حالی که سکه های PI کاملاً سازگار با محیط زیست هستند. شبکه Pi از الگوریتم اثبات کار بدون هزینه های برق بالا استفاده می کند.

سه مرحله از توسعه شبکه Pi وجود دارد:

فاز ۱٫ طراحی و توزیع توکن

در این مرحله سرور Pi به عنوان استخراج کننده اصلی عمل می کند و عملکرد یک سیستم غیر متمرکز را تقلید می کند زیرا پس از عملکرد آن عمل خواهد کرد. در طی این مرحله ، پیشرفت در تجربه و رفتار کاربر در مقایسه با فاز پایدار شبکه اصلی امکان پذیر و نسبتاً آسان است. تمام پای های استخراج شده  برای کاربران پس از راه اندازی آن به شبکه اصلی PI منتقل می شود.

به عبارت دیگر ، شبکه اصلی از قبل در پیدایش خود قرار خواهد گرفت تا تمام مانده داران حساب ایجاد شده در مرحله ۱ را مسدود کند و به همان روشی که سیستم کاملاً غیرمتمرکز است ادامه دهد. Pi در این مرحله در صرافی ها نمایش داده نمی شود و خرید پی با هر ارز دیگر غیرممکن است.

فاز ۲٫ شبکه تست

قبل از شروع شبکه اصلی ، نرم افزار میزبان به شبکه تست اعزام می شود. شبکه آزمایشی دقیقاً از همان برنامه اعتماد به عنوان شبکه اصلی استفاده می کند. تیم Pi core میزبان گره های متعدد در شبکه آزمون خواهد بود اما پیشگامان بیشتری را ترغیب می کند تا گره های خود را در شبکه آزمون راه اندازی کنند. در حقیقت ، برای اینکه هر گره ای به شبکه اصلی بپیوندد ، توصیه می شود که از شبکه آزمایش شروع کنند. شبکه آزمایش به صورت موازی با شبیه ساز Pi در مرحله اول و به صورت دوره ای اجرا می شود. به عنوان مثال ، نتایج هر دو سیستم روزانه مقایسه می شود تا شکاف ها و خطاهای شبکه آزمون را بدست آورید. این برنامه به سازندگان Pi اجازه می دهد تا اصلاحات را پیشنهاد و پیاده سازی کنند. پس از راه اندازی موازی کامل هر دو سیستم ، testnet به وضعیتی می رسد که نتایج آن با شبیه ساز سازگار باشد. وقتی جامعه آماده شود ، ارز پی به مرحله بعدی حرکت می کند

فاز ۳٫ شبکه اصلی

وقتی جامعه احساس کرد که این نرم افزار آماده تولید است و در شبکه آزمایش کاملاً آزمایش شده است ، شبکه رسمی شبکه شبکه Pi راه اندازی می شود. جزئیات مهم این است که در هنگام انتقال به چیز اصلی ، فقط حساب های تایید شده متعلق به افراد واقعی محدود نمی شوند.

پس از آن جرثقیل و شبیه ساز شبکه پی فاز ۱ بسته خواهند شد و سیستم به طور مستقل برای همیشه ادامه خواهد داد. به روزرسانی های پروتکل آینده توسط جامعه Pi و تیم اصلی Pi ارائه می شود و توسط کمیته پیشنهاد می شود. اجرای و استقرار آنها بستگی به گره های به روزرسانی نرم افزار استخراج معادن ، مانند سایر بلاکچین ها دارد.

هیچ مرجع مرکزی ارز را کنترل نخواهد کرد و کاملاً غیرمتمرکز خواهد بود. باقی مانده های کاربران جعلی یا کاربران تکراری دور انداخته می شوند. این مرحله است که طی آن رمزارز پی می تواند به صرافی ها متصل شود.

چگونه پای نتورک را استخراج کنیم؟

استفاده از برنامه پای نتوورک بسیار آسان و شهودی است. برای اتصال به شبکه ، داشتن یک دستگاه تلفن همراه مبتنی بر iOS یا Android کافی است. سپس این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید:

بسته به نوع سیستم عامل خود ، به App Store یا Google Play بروید.
 Pi network را در شکاف جستجو تایپ کنید.
برنامه را در تلفن هوشمند خود بارگیری کرده و آن را باز کنید.
روش ثبت نام را مشخص کنید: فیس بوک یا شماره تلفن. ما گزینه دوم را توصیه می کنیم زیرا بسیار ایمن تر است.
کشور محل اقامت و شماره تلفن را پر کنید.
نام ، نام خانوادگی و نام مستعار را پر کنید.

برای ثبت نام نیاز به یک کد معرف دارید :

کد معرف : dolari2

پس از ثبت نام ، هر کاربر ۱ Pi برای هر حساب دریافت می کند. این سیستم ترتیب های زیر را ارائه می دهد:

Pioneer یک رتبه ورود به سطح برای همه کاربران است. اندازه تولید ۰٫۳۹ π / ساعت است. اگر در حین ثبت نام در برنامه ارجاع شرکت کرده اید ، می توانید آن را به ۰٫۴۹ π / ساعت افزایش دهید.

مشارکت کننده برای به دست آوردن این رتبه ، رمزگذاری معدن را برای سه روز انجام دهید.

سفیر رتبه ای برای کاربرانی که اعضای دیگر را برای اتصال به شبکه Pi دعوت می کنند.

گره اعضایی که تجهیزات اضافی را به شبکه وصل کرده اند. این سطح هنوز در دست توسعه است و بعداً در دسترس خواهد بود.

وقتی برنامه را باز می کنید باید دکمه سبز رنگ «استخراج» را بزنید. نیازی نیست برنامه را باز نگه دارید ، فقط کافی است دکمه را در ۲۴ ساعت یک بار فعال کنید و سکه ها را دریافت خواهید کرد.

محل ذخیره رمز ارز پای

کیف پول برنامه ای است که در آن سکه های خود را تهیه می کنید. در مرحله ۳ این پروژه ، شما همچنین می توانید از مالکیت کامل کلیدهای خصوصی / عمومی خود استفاده کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال پای pi network

با توجه به اینکه در حال حاضر پای در فاز دوم شبکه بوده و امکان خرید و فروش آن نیست باید صبر کنیم تا به مرحله بعدی و فاز سوم وارد شود که در این مرحله قیمت ارز پای pi مشخص شده و امکان خرید و فروش از طریق صرافی ها پیدا خواهد نمود.

طبق گفته Coingecko ، cryptocurrency PI را می توان در برخی صرافی ها داد و ستد کرد. 

خلاصه

تاکنون شبکه PI فقط یک آزمایش در زمینه استخراج موبایل است. اگر این تیم به توسعه پروژه خود ادامه دهد ، این برنامه به یک پدیده واقعی در حوزه رمزنگاری تبدیل خواهد شد. پس گوش به زنگ باشید.

با توجه به تیم فنی قوی و معتبر  پروژه پای و همچنین فلسفه به وجود آمدن این ارز و موفقیتی که تا کنون  در پیشبرد اهداف خود داشته و همچنین استقبال فراوان مردم از این پروژه که تا کنون بیش از ۶ میلیون کاربر از سراسر جهان پیدا کرده است و همچنین کاربردی شدن و استفاده عملی توسط مردم به عنوان یک پول واقعی از آن ، می توان گفت که آینده ارز دیجیتال پای نتورک PI NETWORK روشن بوده و افرادی که تا کنون و زودتر از دیگران وارد آن شده اند می توانند انتظار یک کسب درآمد دلاری عالی از این ارزدیجیتال جدید را خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آموزش کامل برنامه پای و همچنین جوابگویی کامل به همه سوالات پیرامون این پروژه می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید :

⇐ سوالات متداول در مورد رمزارز پای و نحوه افزایش درآمد

کانال تلگرام نودینو